روزگشت مجله گردشگری و سفر

صفر تا صد اقدامات قبل از پرواز طولانی (20 کار ضروری قبل از سفر هوایی)

صفر تا صد اقدامات قبل از پرواز طولانی (20 کار ضروری قبل از سفر هوایی)

در پروازهای طولانی باید به برخی از پارامترهای مهم توجه داشت. تحت چنین شرایط می توان یک پرواز طولانی مدت را نیز بدون دغدغه پشت سر گذاشت. اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی باید به درستی اجرا شوند. پروازهای طولانی و یکسره می تواند از نظر روانی و حتی جسمی فرد را تحت تاثیر قرار دهند. تنها راه مقابله با عوارض پروازهای طولانی، رعایت و اجرای برخی از دستورالعمل های خاص می باشد.

اهمیت اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی

اهمیت اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی

اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی باید توسط هر یک از مسافرین هوایی اجرا شوند. در پروازهای طولانی باید تجهیزات لازم را برای راحتی در طور سفر را به همراه داشت. در پروازهای طولانی حتما اقدامات لازم را باید به کار گرفت، تا هرگونه سختی در طول مسیر را به راحتی پشت سر گذاشت.

توجه نداشتن به چنین نکات مهمی می تواند سختی پرواز را بیشتر کند و به نوعی فرد احساس کلافگی بیشتری خواهد داشت. از اقدامات اولیه برای پروازهای طولانی می توان به خرید لوازم بهداشتی اشاره کرد. قبل از پرواز باید تمامی آن چیزی را که برای راحتی بیشتر در طول مسیر لازم است؛ تهیه شود.

توصیه های مهم پیش از سفر هوایی

توصیه های مهم پیش از سفر هوایی

اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی باید اولویت نخست هر مسافری باشد. در غیر این صورت در طول مسیر مشکلات جدی در انتظار فرد خواهد بود. طولانی ترین پرواز هوایی ۱۶ الی ۱۷ ساعت می باشد. خصوصا به دلیل شرایط خاص پرواز هوایی، باید تمامی نکات مهم را رعایت کرد. بی توجهی به هر یک از اقدامات و نکات مهم در پروازهای طولانی می تواند لذت و هیجان یک سفر تفریحی را به خاطره ای تلخ تبدیل کند.

قبل از انجام پرواز طولانی باید برخی از موارد خاص و ضروری بهداشتی و غذایی را تهیه کرد. در صورتی که چارچوب بهداشت در داخل کابین رعایت شود؛ با آسودگی بیشتری می توان سفر هوایی را پشت سر گذاشت. بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی شامل موارد ذیل هستند.

مسافران پیش از پرواز باید به موارد ذیل توجه داشته باشند. در سایه توجه به چنین نکاتی می توان سفری راحت و بدون دغدغه را تجربه کرد. اقدامات قبل از سفر طولانی با پرواز ضروری هستند. عدم توجه به این نکات می تواند مشکلات جدی را به ارمغان بیاورد. افرادی که به صورت مداوم با هواپیما سفر می کنند. اقدامات و دستورالعمل های پرواز طولانی را به خوبی رعایت می کنند. عدم توجه به این نکات می تواند مشکلات بزرگی را در سفر هوایی به بار بیاورد.

مطلب مشابه: نکات کاربردی در سفر با هواپیما (کارهای ساده برای راحت کردن سفر)

خرید وسایل ضد عفونی کننده

خرید وسایل ضد عفونی کننده

هوای داخل کابین به دلیل بسته بودن می تواند آلوده به ویروس، میکروب و باکتری های مختلب باشد. از اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی خرید ضد عفونی کننده می باشد. به طور کلی هوای داخل کابین به صورت مداوم توسط دستگاه های مخصوص تصفیه می شود. با این وجود سرفه و همچنین عطسه یک بیمار آلوده می تواند هوای داخل کابین را پر از میکروب کند.

پیش از سفر طولانی با هواپیما باید انواع ضد عفونی کننده را خریداری کرد. انواع ژل و مایع ضد عفونی کننده می تواند بار میکروبی محیط را کاهش داد. همچنین قبل از خوردن تنقلات و وعده های غذایی مختلف باید دست ها را تمیز کرد. عدم توجه به این نکته می تواند باعث ابتلاء به بیماری مصری و ویروسی در طول مسیر شود. همچنین وسیله های شخصی را باید در طول مسیر با اسپری ضد عفونی کننده تمیز کرد. بسیاری از چالش های موجود در سفر هوایی طولانی را می توان با مواد ضد عفونی کننده از بین برد.

استفاده از لباس و کفش مناسب

استفاده از لباس و کفش مناسب

از اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی می توان به انتخاب لباس و کفش راحتی اشاره کرد. برای رهایی از حس کلافگی و خسته کنندگی در طول مسیر باید راحتی ترین لباس را انتخاب کرد. در طول مسیر به دلیل نشستن طولانی مدت روی صندلی میزان انقباض در پاها افزایش پیدا می کند. برای کاهش میزان انقباض در پاها می توان از انواع کفش راحتی استفاده کرد.

همچنین کفش های راحتی میزان گردش خون در پاها را نیز افزایش خواهند داد. استفاده از ست لباس راحتی را نیز نباید فراموش کرد. پیش از پرواز حتما باید چند عدد جوراب تهیه کرد. با عوض کردن جوراب در طول مسیر می توان میزان انقباض پاها را تا حدود ۷۹ درصد کاهش داد. راز جاودان راحتی در پرواز کفش و لباس مناسب می باشد. در طول مسیر بعد از ۲ الی ۲ و نیم ساعت جوراب های قبلی را باید عوض کرد.

پتو و بالش مسافرتی

پتو و بالش مسافرتی

افرادی که به نکات بهداشتی اهمیت بسیار زیادی می دهند؛ حتما در پروازهای طولانی باید از پتو و بالش مسافرتی استفاده کنند. از اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی خرید بالش گردنی و پتو مسافرتی می باشد. اگر تایم پرواز فصل های سرد سال می باشد؛ استفاده از شال گرم نیز خالی از لطف نخواهد بود.

در صورت نیاز می توان از خدمه پرواز درخواست پتو و بالش مسافرتی اضافه کرد. با تهیه پتو و بالش مسافرتی می توان در طول مسیر از خواب راحت و آسان نهایت لذت را برد. در سایه داشتن خواب کافی می توان سختی های طول سفر را به راحتی پشت سر گذاشت.

مصرف غذاهای سالم

مصرف غذاهای سالم

تمامی ایرلاین های داخلی و خارجی وعده های غذایی مختلفی را سرو می کنند. در طول سفر با خوردن غذاهای سالم می توان انرژی لازم را به دست آورد. یکی از علل اصلی که باعث خستگی در طول سفر می شود؛ عدم مصرف غذای کافی در طول سفر می باشد. در صورت نیاز می توان با پرداخت هرینه ای بیشتر از منوی vip هواپیما غذا سفارش داد.

تحت چنین شرایطی می توان مواد معدنی مورد نیاز بدن را طول سفر تامین کرد. افرادی که از بودجه کافی برای خرید چنین مواد غذایی برخوردار نیستند. پیش از پرواز باید غذا میل کنند؛ در این صورت می توان هزینه های ناشی از پرواز را تا حد قابل توجهی کاهش داد‌. به نوعی بهترین راهکار برای کاهش هزینه های سفر هوایی، میل کردن غذا قبل از پرواز می باشد.

برای تامین انرژی بیشتر در طول سفر می توان انواع غذاهای سبک، آجیل و تنقلات مقوی را خریداری کرد. با مصرف چنین تنقلاتی در داخل کابین می توان سختی و کلافگی در طول پرواز را به راحتی پشت سر گذاشت.

مطلب پیشنهادی: زیباترین جزایر جهان، جزایر هاوایی؛ راهنمای سفر در این جزایر زیبا

تحرک به مقدار کافی

تحرک به مقدار کافی

در پروازهای طولانی که بیشتر از ۱۰ ساعت هستند؛ باید به مقدار کافی تحرک داشت. از اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی می توان به تحرک و قدم زدن اشاره کرد. خصوصا در سفرهای بین قاره ای باید قدم زدن را فراموش نکرد. در طول مسیر حتما باید در راهروهای قطار قدم زد.

همچنین باید هر ۲ الی ۳ ساعت یکبار از روی صندلی بلند شد. با انجام برخی از حرکات کششی ساده حتی روی صندلی می توان میزان انقباض عضلات را کاهش داد. نشستن طولانی مدت می تواند میزان گردش خون را کاهش دهد. برای افزایش گردش خون می توان در فاصله های زمانی مشخص از صندلی بلند شد.

سرگرم شدن در طول مسیر

سرگرم شدن در طول مسیر

از دیگر اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی سرگرم شدن می باشد. از ابزارها و تجهیزات مختلف باید در طول مسیر جهت سرگرم شدن کمک گرفت. بسیاری از سرگرمی های ساده می تواند سختی های طول مسیر را به راحتی برطرف کند. استفاده از کتاب های صوتی، مشاهده فیلم، پادکست های صوتی و همچنین بازی های رایانه ای بهترین راهکار برای سرگرم شدن در طول مسیر هستند.

هیچ چیز برای گذراندن وقت در طول مسیر بهتر از کتاب نمی باشد. همچنین بیشتر در سفرهای طولانی باید سرگرم شدن کودکان را در اولویت قرار داد. اگر کودک در طول مسیر سرگرم نشود؛ بدون شک خسته و کلافه خواهد شد. در پروازهای طولانی برای آرام شدن کودکان می توان از اسباب بازی های فکری کمک گرفت. اسباب بازی های مختلف می توانند کودکان را ساعت ها مشغول به بازی کنند.

تهیه کردن قرص های مسکن

پیش از سفر باید چند قرص مسکن را در داخل چمدان خود قرار دهید. از اقدامات قبل از انجام پرواز طولانی می توان به تهیه کردن قرص های مسکن ساده نظیر: استامینوفن و ژلوفن اشاره کرد. در طول سفر در صورت بروز هرگونه مشکل جسمی می توان از قرص های مسکن استفاده کرد.

به نوعی یکی از موارد بسیار ضروری و مهم در طول سفرهای طولانی قرص های مسکن می باشد. در سایه قرص های مسکن و مجاز می توان سردرد ناشی از کلافگی را نیز به راحتی درمتن کرد. بخشی از چمدان را باید به قرص های مسکن اختصاص داد.

شارژ کردن وسایل الکترونیکی

پیش از سفر باید تمامی وسایل الکترونیکی را به صورت کامل شارژ کرد. در داخل کابین هواپیما پریز برای شارژ کردن وسایل الکترونیکی وجود دارد. به دلیل تعداد بسیار زیادی مسافران و محدود بودن تعداد پریزها بهتر است، قبل از سفر تمامی وسایل الکترونیکی را شارژ کرد.برای رفع هرگونه محدودیتی مرتبط با شارژ وسیله های هوشمند در طول مسیر می توان از پاور بانک استفاده کرد. در سایه پاور بانک در هر لحظه و در هر جا می توان وسیله های هوشمند را شارژ کرد.

مطلب مشابه: مکانهایی که بهتر است به آنها سفر نکنید (15 مکان جالب و خاص)

نوشیدن آب به مقدار کافی

نوشیدن آب به مقدار کافی

پیش از سفر و همچنین در طول سفر هوایی باید به مقدار کافی آب نوشید. از اقدامات قبل از پرواز طولانی نوشیدن آب است. نوشیدن آب به مقدار کافی می تواند باعث درمان سردردهای ناشی از پرواز طولانی شود. همچنین مصرف آب به مقدار کافی قبل از پرواز می تواند بدن را از حالت دهیدراته بودن خارج کرد. به نوعی مصرف آب تاثیر بسزایی در افزایش میزان انرژی فرد خواهد داشت. به دلیل بسته بودن محیط داخل کابین مجرابی بینی و دهان خشک می شود. برای رفع چنین مشکلی باید به مقدار کافی آب نوشید.

همچنین آب به تامین انرژی مورد نیاز بدن در طول مسیر نیز کمک خواهد کرد. در طول مسیر باید یک بطری آب به همراه داشت. در صورت نیاز به آب بیشتر می توان از خدمه داخل کابین درخواست آب کرد. نوشیدن آب به میزان کافی می تواند باعث آزاد شدن هورمون دوپامین در مغز شود. این هورمون میزان استرس و اضطراب را در طول سفر کاهش خواهد داد. برای رهایی از شر استرس در پروازهای طولانی می توان به جای مصرف قرص های مکسن و آرام بخش، به مقدار کافی آب نوشید.

به همراه داشتن ضد آفتاب

مسافرانی که صندلی های نزدیک به پنجره هواپیما را رزرو کرده اند؛ حتما باید از ضد آفتاب استفاده کنند. از اقدامات مهم قبل از پرواز طولانی استفاده از ضد آفتاب به مقدار کافی و مشخص می باشد. هواپیما در نزدیک ترین فاصله از خورشید قرار می گیرد. تحت چنین شرایطی اشعه های مضر فرابنفش، UVA و UVB با قدرت بیشتری به پوست آسیب وارد می کنند.

بهترین راه برای مقابله با این مشکل استفاده از ضد آفتاب به مقدار کافی می باشد. همچنین در طول مسیر باید ضد آفتاب را ترمیم کرد. در سایه اجرای این روش می توان از پوست در برابر آفتاب محافظت کرد. همچنین بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته؛ خلبانان در مقایسه با افراد عادی به دلیل این شرایط خاص ۲۵ درصد بیشتر در معرض ابتلاء به سرطان پوست قرار دارند.

استفاده از مایع شستشوی بینی

هواپیما در ارتفاع قابل توجهی از سطح زمین قرار می گیرد. در ارتفاع بالای صد متر مخاط دهان و بینی به شدت خشک می شود. از اقدامات قبل از پرواز طولانی می توان به خرید مایع شستشوی بینی اشاره کرد. در طول سفر باید هر چند ساعت یکبار مخاط بینی را با این مایع شستشو داد. مایع شستشوی بینی به راحتی در مجرای تنفسی رطوبت لازم را به وجود می آورد.

اغلب ایرلاین های داخلی و خارجی به صورت رایگان مایع شستشوی بینی را در اختیار مسافران قرار می دهند. به راحتی می توان از خدمه هواپیما درخواست کرد، که این مایع را در اختیار شما قرار دهند. افرادی که بر روی مسائل بهداشتی حساسیت بیشتری دارند؛ باید پیش از پرواز مایه شستشوی بینی را خریداری کنند.

استفاده از جوراب واریس

در پروازهای بیش از ۱۵ ساعت استفاده از جوراب واریس به شدت توصیه می شود. به دلیل نشستن طولانی مدت و بدون وقفه عروق پا دچار گرفتگی می شوند. برای رفع این اسپاسم و گرفتگی باید از جوراب واریس استفاده کرد.

کلام آخر: سفرهای طولانی مدت با هواپیما می تواند بسیار خسته کننده و حتی کلافه کننده باشد.

در صورتی که با اجرای برخی از دستورالعمل های راحت و آسان می توان بسیاری از مشکلات و محدودیت های موجود در سفرهای طولانی را به راحتی پشت سر گذاشت. تحت هر شرایطی اقدامات قبل از پرواز طولانی باید به دقت اجرا شوند. هدف از ایجاد چنین دستورالعملی ایجاد راحتی و آسایش بیشتر برای مسافران در طول سفر می باشد. به واسطه این اقدامات می توان چالش های موجود در طول مسیر را به یک فرصت تبدیل کرد.

مطالب مشابه