روزگشت مجله گردشگری و سفر

وسایل مورد نیاز برای سفر (لیست 20 وسیله ضروری برای مسافرت رفتن)

وسایل مورد نیاز برای سفر (لیست 20 وسیله ضروری برای مسافرت رفتن)

بدون اغراق یکی از قسمت های هیجان انگیز و لذت بخش مسافرت، آماده کردن وسایل مورد نیاز برای سفر می باشد. با در نظر گرفتن یک چک لیست قبل از سفر و آماده کردن وسایل مورد نیاز می توان یک سفر فراموش نشدنی را تجربه کرد. با تامین وسایل مورد نیاز برای سفر می توان هرگونه دغدغه ای را از بین برد. به نوعی استرس و نگرانی ناشی از آماده شدن برای مسافرت به یک لذت تبدیل خواهد شد.

تمامی فاکتورهای مهم پیش از سفر باید به دقت چک شوند. تحت چنین شرایطی می توان از یک سفر تفریحی نهایت لذت را برد. وسایل مورد نیاز برای سفر بهتر است، از یک روز قبل آماده شوند. تحت چنین شرایطی با آمادگی بیشتر می توان روانه سفر شد. تمامی وسایل مورد نیاز برای یک سفر باید مطابق با لیست آماده شوند.

قبل از آماده کردن وسایل در یک لیست جداگانه، وسایل مورد نیاز را باید یادداشت کرد. در ادامه بر اساس موارد یادداشت شده باید اقلام مورد نیاز را تهیه کرد. بسیاری از افرادی که تجربه بسیار بالایی در زمینه سفر کردن دارند؛ مطابق با این روش برای مسافرت آماده می شوند.

لیست وسایل مورد نیاز برای سفر+ نکات مهم برای یک سفر تفریحی فوق العاده

وسایل مورد نیاز برای سفر (لیست 20 وسیله ضروری برای مسافرت رفتن)

پیش از سفر تفریحی بر اساس مدت زمان اقامت در شهر مقصد در طی یک چک لیست باید وسایل مورد نیاز را یادداشت کرده و سپس تهیه کرد. تحت چنین شرایطی می توان در یک سفر هرگونه دغدغه ای را به یک فرصت تبدیل کرد. وسایل مورد نیاز برای سفر باید از چند ساعت قبل آماده شوند. هر یک از اقلامی که در طول سفر می توانند مورد استفاده قرار بگیرند، در چک لیست مسافرت قرار می گیرند. در چک لیست سفر نباید هیچ گونه آیتم غیر ضروری را قرار داد. زیرا آیتم های غیر ضروری فقط موجب سنگین شدن چمدان خواهند شد.

بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته افرادی که وسایل مورد نیاز برای سفر را از قبل آماده می کنند؛ مسافرت بهتری را در کنار دوستان و آشنایان برای خود رقم می زنند. تمامی وسایل مورد نیاز برای یک سفر تفریحی فوق العاده شامل موارد ذیل هستند. در صورتی که به دلایل مختلف اعم از کمبود جا و مشکل سنگینی بار در سفرهای هوایی تمامی وسایل مورد نیاز را نمی توانید حمل کنید. از لیست ذیل مواردی را که در طول سفر به درد شما خواهد خورد؛ به چک لیست خود اضافه کنید.

چمدان

چمدان

یکی از اقلام بسیار ضروری برای سفرهای تفریحی و سیاحتی چندان می باشد. در طول یک سفر بر اساس پارامترهای مختلفی اعم از مدت زمان اقامت و تعداد اعضای خانواده باید بهترین چمدان را انتخاب کرد‌. پروسه انتخاب چمدان نیاز به دقت و مهارت بسیار زیادی دارد. باید برای سفر یک چمدان با وزن استاندارد نشکن را انتخاب کرد. از وسایل مورد نیاز برای سفر یک چمدان با کیفیت می باشد.

همچنین چمدان انتخابی باید کاملا جادار باشد. در غیر این صورت به دلیل کمبود جا بسیاری از وسایل مورد نیاز را نمی توان در داخل چمدان قرار داد. همچنین چمدان انتخابی باید چرخ داشته باشد؛ تحت چنین شرایطی جا به جایی آن در طول سفر بسیار راحت و آسان تر خواهد بود. در غیر این صورت فرایند جا به جایی کیف سفر بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد شد.

مطلب مشابه: دلایل خوب برای سفر کردن (10 دلیل قانع کننده برای مسافرت رفتن)

لباس های ضروری

لباس های ضروری

با توجه به شرایط آب و هوایی در مقصد باید چند دست لباس با سبک های مختلف آماده کرد. بسیاری از مسافران ریسک کرده و فقط یک دست لباس آماده می کنند. تحت چنین شرایطی در صورت بروز هرگونه مشکلی لباس آماده ای نخواهد داشت.

مخصوصا برای کودکان باید لباس بیشتری را در داخل چمدان قرار داد. یک دست لباس مخصوص حتما برای عکاسی در طول مسافرت باید انتخاب کرد. همچنین لباس راحتی بخش جدایی ناپذیری هر چمدانی است. حتما لباس مناسب با فصل را باید انتخاب کرد. در غیر این صورت لباس انتخابی هیچ گونه کاربردی نخواهد داشت و فقط داخل چمدان جا اشغال خواهد کرد.

کفش های مناسب سفر

کفش های مناسب سفر

در طول سفر با انتخاب یک کفش مناسب می توان به بهترین شکل ممکن مسافرت تفریحی را به اتمام رساند. از کفش های اسپرت حتما باید استفاده کرد. به نوعی از وسایل مورد نیاز برای سفر می توان به انواع کفش راحتی، اسپرت و صندل اشاره کرد.

معمولا در طول سفر پاها به دلیل پیاده روی زیاد دچار ورم و اسپاسم می شوند. برای رفع این مشکل می توان از کفش های اسپرت و صندل استفاده کرد. بخش کوچکی از چمدان را باید به کفش های اعضای خانواده اختصاص داد. همچنین یک جفت دمپایی نیز برای استفاده روزمره باید در نظر گرفت. در سفر به شهرهایی که آب و هوای گرم تری دارند؛ صندل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

داروهای ضروری

داروهای ضروری

در قسمتی کوچکی از چمدان باید داروهای مختلف اعم از مسکن های مجاز، چسب زخم، پماد سوختگی و همچنین پماد ضد حساسیت قرار داد. در طول سفر امکان دارد؛ یکی از اعضای خانواده بیمار شود. داروهای مسکن می تواند در طول سفر به برطرف کردن نیازهای روزانه فرد بیمار کمک کند. همچنین در شهرهای که آب و هوای گرم تری دارند؛ گونه های مختلفی از حشرات زندگی می کنند.

به همین دلیل پماد ضد حساسیت را نیز در داخل کیف مسافرتی باید قرار دارد. از وسایل مورد نیاز برای سفر می توان به ژل ضدعفونی کننده اشاره کرد. در مواردی که دسترسی به آب غیر ممکن است. به کمک این ژل می توان دست ها را از هرگونه آلودگی تمیز کرد.

پاور بانک

پاور بانک

قطعا در طول سفر دسترسی مداوم به پریز برق غیر ممکن خواهد بود. به همین دلیل از وسایل مورد نیاز برای می توان با پاور بانک اشاره کرد. در سایه پاور بانک در هر موقعیت مکانی می توان وسایل مورد نیاز سفر را شارژ کرد. همچنین در این صورت به راحتی می توان کودکان را در طول سفر سرگرم کرد. حتما پاور بانک را باید در داخل چمدان مخصوص مسافرت قرار داد. در صورتی که تعداد وسایل الکترونیکی بیشتر است؛ باید دو پاور بانک داخل کیف گذاشت.

مدارک شناسایی

مدارک شناسایی

یکی از وسایل مورد نیاز سفر، مدارک شناسایی اعضای خانواده می باشد. در صورتی که مدارک مورد نیاز را مسافرین به همراه نداشته باشند؛ در طول سفر با مشکلاتی مواجه خواهند شد. برای سفرهای خارجی به همراه داشتن پاسپورت برای عبور از مرز ضروری است. حتما باید بلیط هواپیما، قطار و یا اتوبوس را روز قبل تهیه کرد. همچنین بلیط را باید در یکی از قسمت های اصلی چمدان قرار داد، تا فراموش نشود.

برای سفرهای داخلی به همراه داشتن مدارک شناسایی ضروری است. در غیر این صورت برای رزرو اقامتگاه شبانه با مشکل مواجه خواهید شد. یکی از قوانین رزرو هتل در داخل کشور به همراه داشتن مدارک شناسایی می باشد‌. کارت های بانکی حتما باید در دسترس باشند و همچنین مقداری پول نقد را باید در جیب مخفی نگهداری کرد.

اقلام ضروری برای سرگرمی

اقلام ضروری برای سرگرمی

تنها عنصری که می تواند باعث شادابی و نشاط بیشتر در طول سفر شود؛ سرگرم شدن در طول مدت زمان مسافرت می باشد. خصوصا در سفرهای خانوادگی تهیه ابزار و تجهیزات ضروری برای سرگرم شدن حرف اول را می زند. از وسایل مورد نیاز برای سفر می توان به انواع بازی های فکری، گروهی و حتی پازل اشاره کرد. همچنین در طول مسیر استفاده از این وسیله ها می تواند هرگونه خستگی و حس کلافگی را دور کند.

تنقلات

تنقلات

در قسمت اصلی چمدان باید مقداری تنقلات قرار داد. در طول سفر برای صرفه جویی در وقت و هزینه های مازاد می توان تنقلات را از قبل خریداری کرد و در داخل چمدان قرار داد. همچنین خانواده هایی که کودک دارند؛ باید به این نکته توجه بیشتری کنند. انواع تنقلات سالم نظیر آجیل می تواند با افزایش انرژی در طول سفر کمک کند. همچنین با خوردن انرژی در طول مسیر می توان لذت دو چندانی را در کنار خانواده تجربه کرد.

آب آشامیدنی

آب آشامیدنی

در داخل چمدان حتما باید یک بطری کوچک آب قرار دارد. یکی از وسایل مورد نیاز برای سفر آب می باشد. آب به مقدار کافی می تواند بدن را از حالت دهیدراته بودن خارج کند. همچنین با خوردن آب می توان از بروز سردردهای میگرنی در طول سفر جلوگیری کرد.

لوازم کاربردی آشپزخانه

افرادی که با وسیله شخصی، اتوبوس یا قطار سفر می کنند؛ باید چند آیتم ضروری را به همراه داشته باشند. لوازم کاربردی آشپزخانه از وسایل مورد نیاز برای یک سفر خانوادگی و کم هزینه می باشد. هزینه های غذا خوردن در رستوران های گران قیمت و لاکچری بسیار زیاد است.

افرادی که بودجه بسیار کمی را برای یک سفر تفریحی در نظر گرفته اند. به راحتی می توانند در طول سفر غذاهای روزانه خود را طبخ کنند. حتما چند عدد بشقاب، لیوان، قاشق و یک ماهیتابه کوچک را در داخل چمدان قرار داد.

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب

از دیگر وسایل مورد نیاز برای سفر کرم ضد آفتاب می باشد. در طول سفر مدت زمان بیشتری را در مجاورت مستقیم نور خورشید قرار خواهید گرفت. به همین دلیل برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید باید از کرم ضد آفتاب به مقدار مناسب استفاده کرد. در غیر این صورت پوست دچار سوختگی خواهد شد. همچنین ضد آفتاب بیشتر جنبه محافظتی دارد و از لایه های پوستی همانند یک سد مراقبت خواهد کرد.

فلاسک چای

فلاسک چای

یکی از نوشیدنی های مورد علاقه ایرانیان چای می باشد‌. همچنین برای آماده کردن شیر خشک نوزاد به آب داغ نیاز است. در همین راستا باید یک فلاسک کوچک را نیز در طول سفر به همراه داشت. فلاسک به راحتی می تواند نیاز یک خانواده را در جهت تامین آب گرم به خوبی برطرف کند. به نوعی از وسایل مورد نیاز برای سفر می توان به یک فلاسک کوچک آب گرم اشاره کرد.

لوازم بهداشتی

لوازم بهداشتی

به همراه داشتن لوازم بهداشتی اعم از پوشک بچه، نوار بهداشتی، اسپری، شامپو، صابون و لیف شخصی در سفر تفریحی خالی از لطف نخواهد بود. از وسایل مورد نیاز برای سفر می توان به لوازم بهداشتی اشاره کرد. لوازم بهداشتی را در قسمت مرکزی چمدان قرار داد. قطعا در طول سفر فرصت کافی برای حمام کردن مداوم وجود نخواهد داشت. به کمک یک اسپری تا حدودی می توان این مشکل را برطرف کرد.

افراد که به همراه نوزاد سفر می کنند؛ نیاز به پوشک بچه خواهند داشت. همچنین برای رعایت الگوریتم های بهداشت حتما شامپو، صابون و لیف را باید در داخل کیف قرار داد. تحت چنین شرایطی تمامی اقلام بهداشتی مورد نیاز را در طول سفر به همراه خواهید داشت.

فلش موسیقی

فلش موسیقی

افرادی که با خودروی شخصی مسافرت می کنند؛ حتما باید یک فلش پر از موسیقی های شاد و مورد علاقه را به همراه داشته باشند. در طول سفر به کمک موسیقی به خوبی می توان سرگرم شد و خستگی طول مسیر را فراموش کرد. همچنین لذت گوش دادن موسیقی در کنار خانواده در مسیر رسیدن به مقصد خاطره ای فراموش نشدنی می باشد.

کیف چرخدار

افرادی که علاقه بسیار زیادی به خرید در طول سفر دارند. حتما برای مسافرت یک کیف چرخدار نیز باید انتخاب کنند. از وسایل مورد نیاز برای سفر کیف چرخدار می باشد. تحت چنین شرایطی آزادانه در طول سفر می توان خرید کردن را ادامه داد. همچنین از خریدن کردن در دل بازارهای قدیمی و سنتی نهایت لذت را برد.

شارژر و آداپتور تلفن همراه

شارژر و آداپتور تلفن همراه

در طول مسافرت از تلفن همراه بیشتر استفاده می شود. به همین دلیل شارژر و آداپتور تلفن همراه را باید به همراه داشت. همچنین شارژر سایر وسایل الکترونیکی را نیز باید در داخل کیف مسافرتی قرار داد. در غیر این صورت مستلزم خرید یک شارژر و آداپتور جدید خواهید بود.

دوربین عکاسی مخصوص سفر

دوربین عکاسی مخصوص سفر

برای ثبت لحظات شیرین در مسافرت می توان از دوربین عکاسی کمک گرفت. تحت چنین شرایطی می توان تک تک لحظه های فراموش نشدنی را به عکس تبدیل کرد. همچنین دوربین عکاسی را از روز قبل باید شارژ کرد.

سشوار مسافرتی

سشوار مسافرتی

اغلب هتل های ستاره دار مجهز به سشوار هستند. فقط سوئیت های شخصیت و ویلاهای اجاره مجهز به سشوار نیستند. یک سشوار کوچک باید در داخل چمدان قرار داد. به نوعی از وسایل مورد نیاز برای سفر می توان به یک سشوار کوچک مسافرتی اشاره کرد. افرادی که به مسائل بهداشتی اهمیت بسیار زیادی می دهند؛ باید حتما به این نکته توجه کنند. یک شانه نیز از وسایل ضروری مورد نیاز سفر است. در طول سفر باید نظافت شخصی را به هیچ عنوان فراموش نکرد.

کلام آخر

برای رهایی از هرگونه دغدغه، نگرانی و استرس باید پیش از سفر چک لیست را بررسی کرده و وسایل مورد نیاز را در داخل چمدان قرار داد. وسایل مورد نیاز برای سفر حتما باید در داخل چمدان قرار بگیرند. همچنین تمامی اقلام ضروری را باید از چند روز قبل آماده کرد. به همراه داشتن مدارک شناسایی و بلیط را پیش از سفر نباید فراموش کرد. تمامی وسایل مورد نیاز باید به تعداد اعضای خانواده باشد.

مطالب مشابه