روزگشت مجله گردشگری و سفر

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لِف با واحد جزء استونیکی است. اگر شما هم بلغارستان را برای سفر انتخاب کرده اید بهتر است با ما همراه شوید.

هزینه‌های معمول

هاستل

چادر زدن بهترین گزینه است و تنها ۱۵ لوا (۸/۵ دلار) هزینه خواهد داشت. هزینه‌ی اتاق‌های خوابگاهی در هاستل‌ها بین ۱۶ تا ۲۰ لوا (۹ تا ۱۱ دلار) برای هر شب اقامت است. برای اتاق خصوصی دو تخته در هاستل‌ها بین ۱۸ تا ۳۶ لوا (۱۰ تا ۲۰ دلار) باید پرداخت کنید. همچنین هاستل “ماستل” گزینه بسیار خوبی برای اقامت است، چرا‌که صبحانه و شام در این هاستل به رایگان سرو می‌شود. جایی بهتر از این هاستل پیدا نخواهید کرد. به علاوه نزدیک به قلعه نیز است.

 هتل‌های ارزان قیمت

هزینه این هتل‌ها از ۲۷ تا ۳۶ لوا (۱۵ تا ۲۰ دلار) شروع شده و بیشتر نیز خواهد شد.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

 غذا

رستوران‌های زیادی در ولیکو ترنوو وجود دارند و هزینه‌ی غذای کامل در این رستوران‌ها بین ۹ تا ۲۷ لوا (۵ تا ۱۵ دلار) خواهد بود. همچنین با پرداخت کم‌تر از ۵ لوا (۲/۵ دلار) در شیرینی‌پزی‌ها می‌توانید میان وعده‌های کوچک و غذا‌ تهیه و در هزینه‌های خود تا حد زیادی صرفه‌جویی کنید. هزینه‌ی فست فود بین ۵ تا ۱۳ لوا (۲/۵ تا ۷ دلار) خواهد بود.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

 حمل و نقل

قدم زدن بهترین راه برای دیدن ولیکو ترنوو است. از آنجایی‌که شهر زیاد بزرگ نیست با قدم زدن از جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی زیادی بازدید خواهید کرد. ساعت کار اتوبوس‌ها از ۷ صبح تا ۹ شب است که تقریبا هر ۲۰ دقیقه یک بار اتوبوس آمده و هزینه‌ی بلیت آن ۰/۹۰ لوا (۰/۵ دلار) است. همچنین در صورت استفاده از تاکسی برای تردد در شهر، هزینه شما بیش از ۴ تا ۷ لوا (۲ تا ۳ دلار) نخواهد شد.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

نکاتی برای کاهش هزینه‌ها

ولیکوترنوو شهری بسیار ارزان و به صرفه است. شما در این شهر می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم در هتل‌ها اقامت کرده و غذای خوب بخورید، حتی بازدید از مکان‌های دیدنی نیز بسیار ارزان است.

در شیرینی‌پزی‌ها غذا بخورید

شیرینی‌پزی‌ها در بلغارستان شیرینی‌ها و میان وعده‌هایی خوشمزه با قیمتی مناسب عرضه می‌کنند که با خوردن آن‌ها از صبح تا ظهر سیر خواهید بود. مثلا از بانیکا می‌توان به‌عنوان یکی از میان وعده‌های خوشمزه نام برد.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

مکان‌های دیدنی و فعالیت‌های جالب در ولیکو ترنوو

به اسکی بروید

ولیکو ترنوو مکانی عالی و فوق‌العاده برای کوه‌نوردی و اسکی است. مکان‌های زیبا و متعددی برای رفتن و دیدن وجود دارد. کارمندان مرکز اطلاعات توریست‌ها اطلاعاتی جامع و کامل به همراه نقشه‌ها و راهنما‌ها در خصوص مکان‌های مختلف در اختیار شما قرار خواهند داد. همچنین امکان کوه‌نوردی به همراه راهنمای تور نیز وجود دارد. تپه‌ی سوتاگوارا (Sveta Gora) بهترین مکان برای شروع یک کوه‌نوردی جذاب و فوق‌العاده است.

در خیابان چارشیا (Charshia) قدم بزنید

این خیابان یکی از معروف‌ترین خیابان‌های ولیکو است. مغازه‌های آنتیک‌فروشی زیادی در این خیابان وجود دارند. همچنین می‌توانید از مغازه‌های صنایع دستی نیز در این خیابان دیدن کنید. همچنین با وجود معماری بی‌نظیر در خیابان، امکان عکس گرفتن وجود دارد.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

از قلعه‌های تساروتس (Tsarevets) دیدن کنید

این قلعه‌ی قرون وسطایی اولین قلعه‌ی دومین امپراطوری بلغارستان از سال ۱۱۸۵ تا ۱۳۹۳ میلادی بوده و یکی از مکان‌های دیدنی مشهور و محبوب میان گردشگران است. یک روز کامل را برای بازدید از ساختمان‌های مختلف قلعه و کلیسا‌ها اختصاص دهید و از مناظر و کوچه‌های اطراف قلعه دیدن کنید.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

به بازدید از نمایشگاه هنری بوریس دنو (Boris Denev) بروید

این نمایشگاه آثار زیادی از هنرمندان بلغار را از دوره‌ی احیای ملی تا امروز به نمایش گذاشته است؛ نمایشگاهی همیشگی که در طبقه‌ی نخست آن نقاشی‌های مداد رنگی و آبرنگ و مجسمه‌های مختلف وجود دارند. ورودی این نمایشگاه ۳/۵ لوا (۱/۹ دلار) است.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

 به دهکده تاریخی آرباناسی (Arbanassi) سفر کنید

آرباناسی روستایی کوچک خارج از ولیکو ترنوو است. سفری یک روزه به این روستا شگفت‌انگیز خواهد بود. از آنجایی‌که این روستا روی تپه‌ای واقع است، مناظر زیبایی از شهر پیش روی شما قرار خواهد گرفت. همچنین معماری‌های زیبا شگفت‌انگیز هستند. همچنین حیاط محصور و کوچکی در مرکز دهکده وجود دارد و در رستوران جالب اینجا می‌توانید غذا‌های خوشمزه سفارش دهید.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

در خیابان گورکو (Gurko Street) گردش کنید

در راه رفتن به قلعه از قسمت‌های قدیمی شهر خواهید گذشت. در این قسمت‌ها خانه‌ها و ساختمان‌هایی بسیار قدیمی وجود دارند. اینجا مکانی عالی برای عکس گرفتن و استفاده از مناظر است. همچنین هاستل‌های زیادی وجود دارند و مکانی جالب و زیبا برای ماندن است.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

از کلیسای سنت پیتر و سنت پل (Sv. Petar and Pavel) دیدن کنید

این یکی از معدود کلیسا‌ها در شهر است که از قرون وسطی تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است. این کلیسا که در قرن سیزده ساخته شده، تکه‌ای شگفت‌انگیز از تاریخ محسوب می‌شود. داخل کلیسا سه لایه نقاشی وجود دارد که جدید‌ترین آن‌ها مربوط به قرن هفدهم است. برای ورود ۷ لوا (۳/۹ دلار) باید پرداخت کنید، اما در صورتی که می‌خواهید عکس‌برداری کنید، باید ۵ لوا (۲/۸ دلار) اضافه بپردازید.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

در کافه شکرزینیستا (Shekerdzinitsa) قهوه بنوشید

اینجا کافه‌ای فوق‌العاده است که با مبلمان سبک قدیم آراسته شده است. فضای این کافه عالی و بهترین مکان برای نوشیدن قهوه‌ی ترک است.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

از صومعه‌ی پرئوبراژنسکی (Preobrazhenski) دیدن کنید

قدمت این صومعه به قرن ۱۱ میلادی بر‌می‌گردد، اما تا قرن ۱۴ مستقل نبوده است. این صومعه ۱۰ مایل تا شهر فاصله دارد.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

در تریاونا  (Tryavna) گردش کنید

دیگر دهکده‌ی کوچک این منطقه تریاونا است. در این دهکده ساختمان‌های قدیمی بسیار، مغازه‌های آنتیک فروشی و کارگاه‌های مختلف وجود دارند.

راهنمای سفر به کشور بلغارستان

منبع: کجارو

مطالب مشابه