روزگشت مجله گردشگری و سفر

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز برای تجربه ای ناب

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

مکان های شگفت انگیز برای سفر

جهانی که در آن زندگی می کنیم پر از شگفتی های گوناگون است. اگر می خواهید شما هم به دیدن این شگفتی ها بروید پس عزمتان را جزم کرده و بار سفر ببندید. اگر جزو افراد ماجراجو هستید و عاشق شفگتی در ادامه چند منطقه فوق‎ العاده شگفت انگیز دنیا را معرفی می کنیم. در ادامه مقاصد مسافرت شگفت انگیز برای افرادی که به دنبال لذت و خاطرات بکر از سفر خود هستند را بررسی کرده ایم با ما همراه باشید.

پلکان مارپیچ، کوه تایهانگ چین

از پلکان مارپیچ 90 متری متصل به دیوارۀ کوه تایهانگ در لینژو Linzhou بالا روید تا یک کوهنوردی هیجان ‍انگیز را تجربه کنید. البته این کار به کوهنوردان بالای 60 سال یا افراد مبتلا به بیماری های ریوی یا قلبی توصیه نمی شود.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

ساحل شیشه ای، کالیفرنیا

این ساحل که درآغوش پارک ایالتی مکریچر Mackerricher در نزدیکی فورت براگ کالیفرنیا قرار دارد، همان طور که از نامش پیداست، ساحل پر است از شیشه های دریایی صیقلی و درخشان که به نحو حیرت آوری نتیجه چندین سال ریختن زباله در منطقه است. امواج همیشه غلتان، این قلوه سنگ های شیشه ای را صیقل دادند و شکل گرد بی نظیری به آن ها بخشیدند.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

پیزا دومو، سیسیل

این شهر تاریخی در قلب سیسیل با خیابان های پیچ در پیچ جذاب، بناهای باستانی و مناظر فوق العاده از جمله مجتمع کلیسای جامع شما را شگفت زده می کند. یکی از مناظری که نباید دیدارش را از دست داد موزاییک های کلاسیک زیبای مجتمع رومی «ویلا رومانا دل کاسل»Villa Romana del Casale است که مجموعه ای بسیار بزرگ است و به قرن چهارم میلادی بر می گردد.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

جزیره لرد هاوو، استرالیا

این جزیره زیبای اقیانوسی که تنها دو ساعت با هواپیما از سیدنی استرالیا و بریزبن فاصله دارد و نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، در نتیجه فعالیت های آتشفشانی به وجود آمده است. آب زلال و شفافش بهشتی است برای دوستداران ورزش های آبی مانند شنا، موج سواری، کایاک سواری و غواصی.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

جزیره کوکوس، کاستاریکا

پارک دریایی جزیره کوکوس که بیش از دو میلیون سال پیش در نتیجه فعالیت های آتشفشانی شکل گرفته است شما را مسحور می کند زیرا تنها جزیره در شرق اقیانوس آرام است که جنگل بارانی دارد.

این جزیره که زمانی پناهگاه دزدان دریایی بود حال در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این جزیره به سبب گونه های بومی خود از مرغ مگس خوار و فاختۀ کوکوس گرفته تا حشرات منحصر به فرد و گونه های دریایی سرحال و زیبا، جایی فوق العاده استثنایی است.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

دنیای کریستال سوارووسکی، اتریش

این پارک در اتریش یک منظره سرپوشیده که دنیای شگفت انگیزی از گنجینه های کریستالی درخشنده را در خود جای داده، شاید محبوب ترین مکان توریستی اتریش باشد.

ورودی پارک که به شکل سرعظیم یک غول کوه های آلپ است و از دهانش آبشاری جاری است، خود منظره ای مسحورکننده است.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

پاموکاله، دنیزلی، ترکیه

پاموکاله به معنای «قلعۀ پنبه ای» ناحیه زیبایی است دراستان دنیزلی ترکیه. این ناحیه با حوضچه های طبیعی و گل هایی که دارای خواص درمانی هستند، شگفتی های فراوانی را به نمایش می گذارد.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

رستوران گروتا پالازس، ایتالیا

این رستوران بی نظیرکه مشرف به مناظری جذاب است و در دل غارهای دریایی «پولینیانو آ ماره» ساخته شده است، خاطره ای فراموش نشدنی از صرف شام برایتان به یادگار می گذارد. بی شک این رستوران ایتالیایی در تمام دنیا درنوع خود بی نظیر است و امتیاز معتبر و نادر برخورداری از خیره کننده ترین مناظر را به خود اختصاص داده است.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

مهمانخانه Aescher، سویس

Aescher مهمانخانۀ کوچکی است که درارتفاع 1640 متری در پایین فلات مرتفعی به نام ایبنالپ Ebenalp ساخته شده و به خاطر موقعیت صخره ای دلهره آورش شهرت یافته است. ناحیه ای که این کلبه کوهستانی را در برگرفته در دامنه کوه 2500 متری سانتیس قراردارد و زمین های شاداب و سرسبز، گیاهان کوهستانی و تپه های پرشیب، افسون روستایی عجیب و جالبی به آن بخشیده است.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز

دریاچه پینگوالاواتن، ایسلند

این دریاچه تماشایی واقع در پارک ملی پینگوالاوتن Pingvallavatn بزرگ ترین دریاچه از این نوع در ایسلند است. این شکافدره که یک جاذبه ملی حفاظت شده است، وقتی یخ می زند، فوق العاده زیبا و باشکوه می شود. از همه مهم تر اینجا بهشتی است برای تفریح و اسنورکلینگ (غواصی بدون کپسول در سطح آب) و غواصی در اعماق.

مقصدهای زیبا برای سفرهای شگفت انگیز
منبع: دنیای سفر

مطالب مشابه