روزگشت مجله گردشگری و سفر

جاذبه های دیدنی و گردشگری دانمارک

جاذبه های دیدنی و گردشگری دانمارک
دانمارک کشوری است که پایتخت آن کپنهاگ می باشد. واحد پول این کشور کرون دانمارک است. رچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال استفاده می‌شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید و اما جاذبه های این کشور زیبا …

دانمارک یک کشور توریستی  

با بیش از 400 جزیره و جاذبه های طبیعی زیبا، دانمارک دارای تنوع  فراوانی برای گردشگران می باشد. از تپه های ماسه ای، تا سواحل باز تا خلنگ زارهای شمال و غرب یولند تا شهرها و جنگلهای شرق یولند، از زمینهای باتلاقی جنوب یولند تا مجمع الجزائر فون و از طبیعت برون شهری شیلند تا صخره های سفید مون تا سواحل صخره ای بورنهلم همه و همه از جاذبه های این کشور می باشند.
غنی در تنوع و کوچک در اندازه، اکثر نقاط دانمارک با چند ساعت رانندگی در دسترس می باشد. حفاظت از محیط زیست یک بخش طبیعی از زندگی برای دانمارکی هاست و حتی مد و طراحی رنگ سبز، سمبل محیط زیست، به خود گرفته اند. طراحان دانمارکی مدل های سازگار با محیط زیست طراحی می کنند که بر اساس تجدید پذیری و ارزش های اخلاقی است.
جاذبه های دیدنی و گردشگری دانمارک

 

مسیر های تماشایی
به هر جائی که بروید چشم انداز زیبای دریا در مقابل دیدگان شما قرار دارد. هیچ مکانی در دانمارک تا کنار دریا بیش از 50 کیلومتر فاصله ندارد و با بیش از 7300 کیلومتر خط ساحلی استفاده از یک ساحل اختصاصی دور از دسترس نیست. مسیرهای تماشائی، مثل مسیر مارگوریت، با گذر از راه های پر و پیچ  و خم برون شهری و شهرهای با قدمت قرن ها تجربه دیدن از بهترین های دانمارک را به ارمغان می آورد. شما می توانید با قایق های کوچک از جزائر دیدن کنید. و آنهایی که با  قایق های بادی سفر می کنند در طول خط ساحلی لنگرگاه های مخصوص قایق ها به وفور یافت می شوند. در میان زمین های پوشیده از زیبائی قلعه های سلطنتی ، کلیساهای تاریخی و یادبود هایی از دوران وایکینگ ها در کنار موزه های تماشائی از طراحی و هنرهای معاصر لانه کرده اند. و برای کسانی که با کودکان خود مسافرت می کنند دنیایی  از تفریحات خانوادگی در پارک های بازی، باغ وحش و پارک های آبی فراهم است.

جاذبه های دیدنی و گردشگری دانمارک

 

کنج خلوت
در دانمارک تنوع انتخاب برای محل اقامت بسیار وسیع  است. از هتل های کلاسیک ساحلی گرفته  تا کلبه های بیرون شهر، هتل های کوچک، متل ها و ایستگاه های کمپینگ. اجاره یک کلبه در بیرون شهر برای  شما  این فرصت را مهیا می سازد تا چند روزی را در آرامش کامل بسر ببرید. سواحل ماسه ای محل تفریح و ورزش آبی است. ماهیگیری، پیاده روی، طبیعت گردی و دوچرخه سواری از فعالیت های مورد علاقه در سرتاسر دانمارک است. هر فصل در دانمارک منحصر به فرد است. تابستان و بهار روشن و پوشیده از گیاه و سبز است. جنگلهای پائیزی همچون شعله های آتش پر از رنگ های روشن است. در زمستان های تاریک دانمارکی ها شب ها را با شمع و بخاری های چوب سوز در محفل خانوادگی بسر می برند. ماه دسامبر ماه معجزه است که در آن بازار کریسمس با فضای فصل کریسمس گرمای خاصی بخود می گیرد. فرق نمی کند کجای دانمارک سفر کنید و چه فصلی باشد بهر حال دنیائی از انتخاب پیش روی شماست.

جاذبه های دیدنی و گردشگری دانمارک

دانمارک سلطنتی – هزار سال قدمت
پادشاهی دانمارک، یکی از قدیمی ترین در دنیا، به یکهزار سال پیش و زمان شاه گرم قدیم عصر وایکینگ ها بر می گردد. پادشاهی دانمارک امروز با زمان به پیش رفته و با دموکراسی مدرن عجین شده است. علاوه بر نقش های تشریفاتی، تمام اعضای خانواده سلطنتی برای فعالیت های خیریه و استعدادهای شخصی وقت صرف می کنند. طراحی صحنه تاتر پانتومیم در تیولی، از فعالیت های خلاقی ملکه می باشد. ولیعهد دانمارک، فردریک علاقه زیادی به قایقرانی دارد و در مسابقات مهم هم به نمایندگی از دانمارک شرکت کرده است.
جاذبه های دیدنی و گردشگری دانمارک
شهرهای دانمارک
شهرهای جذاب دانمارک مراکز خرید، عجائب افسانه ای، غذاخوریهای خوب و آرشیتکت های های طراز اول جهان را به نمایش می گذارند.
کپنهاگ
کپنهاگ، بعنوان پایتخت دانمارک، شهری با بیشترین درآمد سرانه در جهان می باشد، اما با وجود مدرن بودن زوایای زیبای تاریخی خود را از دست نداده است. ساختمان های قدیمی با دکورهای مدرن نشان از تلفیق قدیم و جدید است. در کنار کانال های  آبی رستوران ها و کافه های زیادی برای گردشگران وجود دارد. خانه اپرا مشرف بر دریا از جذابیت های مدرن این شهر است. خانه تاتر سلطنتی، مرکز آرشیتکت دانمارک، کتابخانه سلطنتی، بلک دایموند، که موزه عکس را هم در خود جای داده است از دیگر جاذبه های این شهر بشمار می روند.  ا

آلبورگ
آلبورگ، یک شهر آرام در بخش شمالی شبه جزیره یولند قرار دارد. مرکز اوتسن، که توسط یورن اوتسون، آرشیتکت مشهور جهان اهل آلبورگ و طراح  ساختمان بانک مرکزی ایران در تهران و خانه اپرای سیدنی،طراحی شده است، از مکانهای دیدنی این شهر است. یورن اوتسون گفته بود که در طراحی خانه اپرای سیدنی از معماری باستانی ایرانی الگو گرفته است. در نزدیکی این شهر جنگهای فراوانی وجود دارد و تا سواحل طویل ماسه ای فاصله زیادی نیست.آرهوس
آرهوس دومین شهر دانمارک با جاذبه های طبیعی خاص خود می باشد. این شهر بخاطر وجود مراکز علمی و موزه به شهر فرهنگی هم  مشهور شده است. در محله شهر قدیمی این شهر 75 خانه قدیمی از مکان های مختلف این کشور به آنجا انتقال داده شده است که زندگی دوران گذشته را به نمایش می گذارد. هر ساله فستیوال هنری تحت عنوان فستیوال آرهوس در این شهر برگزار می گردد.

اودنسه
اودنسه، پایتخت جزیره فون بین دو جزیره بزرگ یولند و شیلند قرار گرفته است. این شهر زادگاه هنس کریستین اندرسون، نویسنده داستان های افسانه ای می باشد. در این شهر سه موزه به نام این نویسنده وجود دارد و در یک مرکز فرهنگی کودکان داستانهای این نویسنده به صورت زنده به نمایش در می آید. فستیوال اندرسون نیز سالانه  در این شهر برگزار می گردد.
جاذبه های دیدنی و گردشگری دانمارک

دانمارک محلی برای برگزاری اجلاس و کنفرانس ها
برگزاری اجلاس و کنفرانس ها یک جاذبه توریستی تجاری بشمار می رود. درآمد سالانه دانمارک از شرکت خارجیان در نشست ها و کنفرانس ها بالغ بر 4/2 میلیارد کرون می گردد.
در طول چند سال  اخیر دانمارک با ارائه امکانات، دسترسی آسان، کارهای تیمی، و جاذبه های فرعی برای جذب اجلاس بزرگ، کنگره ها و کنفرانس ها رقابت شدیدی ایجاد کرده است. در آینده نیز هدف غنی کردن خود  جلسات است تا برگزار کنندگان از بهترین نتایج بهره مند گشته اعضای هیئت ها نیز از امکانات موجود لذت ببرند.

با مناطق دیدنی دانمارک آشنا شوید

منبع: تاپ ناز

مطالب مشابه