روزگشت مجله گردشگری و سفر

مکانهای دیدنی اسپانیا و جاهای گردشگری اسپانیا

مکانهای دیدنی اسپانیا

اسپانیا یکی از جذاب ترین شهرهای اروپا است که با جاذبه ها و جو شاد و جذاب خود هر گردشگری را به هیجان می آورد،از لذت بردن در سواحل جذابش تا تماشای مسابقات هیجان انگیز گاوبازی. توصیف اسپانیا کمی سخت و در عین حال آسان است. این کشور نه چندان پهناور ولی زیبا ، شهرتش را مرهون مردم، فرهنگ، هنر و غذا ها و آداب و رسوم خاصش است.

اسپانیا دارای مکان وجاهای دیدنی فراوانی می باشد

همیشه یک شگفتانه خاص برای کسانی که آن را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، دارد.
شما ماجراجو هستید؟ چه نوع هیجانی را می پسندید؟ ورزش های آبی هیجان انگیز یا گاو بازی؟ جشن گوجه یا حمام آفتاب در سواحل مدیترانه؟

اسپانیا کشوری در اروپاست که به خاطر مردم پرشور خود، سواحل آفتابی و تاریخ باورنکردنی مشهور و شناخته شده است. اگرچه هیچ سفری به این کشور بدون بازدید از شهرهای بزرگ آن همچون مادرید و بارسلونا تکمیل نمی شود اما شهرهای کوچکی که دارای زیبایی و شگفتی فراوان هستند را نباید از دست داد. در بیشتر موارد، این شهرهای کوچک در اسپانیا نسبت به شهرهای بزرگ تر ارزان تر هستند و موارد زیبایی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهند. در این مقاله قصد داریم به معرفی چند شهر کوچک در اسپانیا بپردازیم.

بسالو

برای اینکه متوجه شوید کشور اسپانیا در قرون وسطی چه شکلی بوده است ، هیچ جایی بهتر از شهر بسالو پیدا نخواهید کرد. شهر بسالو در کاتالونیا واقع شده است و دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است. پل زیبای موجود در آن را که بر روی رودخانه Fluvià ساخته شده است را از دست ندهید. قدمت این پل به قرن دوازدهم بر می گردد. بازدید از کلیسای سنت پره که قدمت آن به قرن یازدهم بر می گردد نیز بسیار عالی خواهد بود. مطمئن شوید که بر روی پل پیاده روی می کنید و در مکان های آرام آن عکس می اندازید.

مکانهای دیدنی اسپانیا

شهر بسالو در کاتالونیا قراردارد  جاذبه های تاریخی بسیاری دارد

Ainsa

در سایه کوه های پیرنه، یک شهر قرون وسطی به نام Ainsa قرار دارد. بهترین قسمت برای بازدید در این شهر بی شک قلعه Ainsa است که می توان آن را در یکی از انتهای پلازا سان سالوادور پیدا کرد. بخش هایی از این قلعه متعلق به قرن یازدهم است، اگرچه بیشتر بخش های ساختمان از قرن شانزدهم باقی مانده است. دو برج این قلعه به موزه منتقل شده است.

  مکانهای دیدنی اسپانیا

در سایه کوه های پیرنه، یک شهر قرون وسطی به نام Ainsa قرار دارد

 

Deia

در جزیره اسپانیایی مالورکا و در قلب رشته کوه های Serra de Tramuntana، یک روستای زیبا و دلربا به نام Deià را پیدا خواهید کرد. این روستا به خاطر مناظر زیبا و نیز صخره های عمیقی که مشرف به دریای مدیترانه و باغ های زیتون بی شمار هستند مشهور و و شناخته شده بود. افرادی که عاشق ادبیات هستند این روستا را تحسین خواهند کرد زیرا میزبان نویسنده بزرگی به نام رابرت گرویز بوده است. این روستا همچنین دارای یک ورودی ساحلی به نام Cala de Deià است.

  مکانهای دیدنی اسپانیا

روستای زیبا و دلربا به نام Deià

Castellfollit de la Roca

در جایی که رودخانه Fluvià و Toronell به یکدیگر می رسند، یک صخره بازالتی تشکیل شده است. در این تخته سنگ، که به لطف گدازه باستان ایجاد شده ، کل شهر قرار گرفته است. زمانی که به این شهر می رسید، متوقف شوید و از مناظر زیبای آن عکس بگیرید زیرا بهترین نماها را خواهید داشت. زمانی که در شهر تخته سنگی Castellfollit de la Roca هستید زمانی را برای کاوش جاذبه هایی همچون Pont Trencat یا پل شکسته قرار دهید. بازدید از کلیسای قرن سیزدهم سنت سالوادور را فراموش نکنید.

مکانهای دیدنی اسپانیا

شهر تخته سنگی Castellfollit de la Roca

 

کودییرو

کودییرو یک روستای ماهیگیری کوچک در شمال سواحل اسپانیاست که یک منطقه محبوب برای توریست هایی است که دوست دارند به ساحل و غذاهایی دریایی عالی دسترسی داشته باشند. این روستا مشرف به خلیج بیسکای است و به همین خاطر قادر خواهید بود ساختمان های زیبایی همچون کاخ Selgas-Fagalde و کلیسای تاریخی به نام Iglesia El Pito را در آن مشاهده کنید. مناظر بی نظیری در این روستا یافت می شود و برخی از زیباترین نقاط این روستا شامل Cabo Vidio و نیز آب های آبی رنگ در سواحل Playa del Silencio است.

مکانهای دیدنی اسپانیا

کودییرو یک روستای ماهیگیری کوچک در شمال سواحل اسپانیا

Olite

در استان ناوارا در شمال اسپانیا ، شهر باستانی Olite قرار گرفته است. تاریخ نشان می دهد که این شهر در قرن هفدهم توسط ویزیگوت ها تاسیس شده است، اما در واقع در قرن دوازدهم تشکیل شده و جان گرفته است. یک قلعه گوتیک از قرن سیزدهم نیز در این شهر قرار دارد که محل اقامت چارلز سوم بوده است و امروزه برای بازدید عموم باز است. در حالیکه در شهر Olite می توانید از Iglesia de Santa Maria la Real دیدن کنید اما سعی کنید در مورد تاریخ این کشور نیز اطلاعاتی به دست آورید.

مکانهای دیدنی اسپانیا

شهر باستانی Oliteدر استان ناوارا در شمال اسپانیا

کاسارس

شهر کوچک کاسارس در استان مالاگا واقع شده و به خاطر ساختمان های سفیدی که به سبک اهالی شمال آفریقا طراحی شده مشهور و شناخته شده است. صخره های بزرگی در این شهر قرار دارد که مشرف به دریای آلبوران هستند. اگر به معماری علاقه دارید، می توانید از قلعه کاسارس نیز دیدن کنید که در قرن سیزدهم ساخته شده است. کلیسای La Encarnacion نیز در این شهر قرار دارد. این منطقه به خاطر اسب سواری محبوب است. پس می توانید از اسب سواری در کنار ساحل نیز لذت ببرید.

مکانهای دیدنی اسپانیا

شهر کوچک کاسارس در استان مالاگا واقع شده

 

مورلا

مورلا یکی از شهر های دیواری باستانی است که در استان کاستلیون قرار دارد. معماری و تاریخ یکی از اصلی ترین جاذبه ها در مورلاست و شما نمی توانید این شهر را بدون دیدن قلعه موجود در آن ترک کنید. اگر عاشق مواد غذایی هستید باید سری به نانوایی محلی بزنید و از نان های مخصوصی که در آن پخت می شود استفاده کنید. این نان با نام flaons شناخته شده و با پنیر پر شده است. زمانی که در مورلا هستید می توانید کوه های Maestrazgo را نیز کاوش کنید.

مکانهای دیدنی اسپانیا

مورلا یکی از شهر های دیواری باستانی است که در استان کاستلیون قرار دارد

الکیوزار

شهر الکیوزار در شمال اسپانیا و در آراگون قرار دارد. این ناحیه به عنوان قطب تفریحات فضای باز شناخته است. فقط چند صد نفر از ساکنان الکیوزار هنوز در آن زندگی می کنند. امروزه اصلی ترین دلیل بری کاوش و گشت و گذار در این شهر، تحسین معماری تاریخی، بازدید از مجموعه آثار موجود در موزه Colegiata de Santa María la Mayor و انجام تفریحات فضای باز است. سرگرمی های محبوب شامل کوه پیمایی در کنار دره ریو ورو ، دره نوردی ، تماشای پرندگان و حتی دوچرخه سواری است.

مکانهای دیدنی اسپانیا

شهر الکیوزار در شمال اسپانیا و در آراگون قرار دارد

کاداکس

در استان خیرونا و در یک منطقه ساحلی با عنوان کوستا براوا، شهر ساحلی کاداکس قرار گرفته است. این شهر به خاطر اینکه میزبان نقاش معروف سالوادور دالی است مشهور و شناخته شده است. گردشگاه کاداکس شما را به رستوران غذای دریایی و بوتیک های محلی هدایت می کند اما بهترین جاذبه این شهر ساحل زیبا و آب های آبی رنگ دریای مدیترانه است.

مکانهای دیدنی اسپانیا

شهر ساحلی کاداکس

منبع: نمناک

مطالب دیگر اسپانیا