روزگشت مجله گردشگری و سفر

جاذبه های گردشگری ایرلند

جاذبه های گردشگری ایرلند
ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ جهان است. جزیره بزرگ‌تری به نام بریتانیای کبیر در شرق ایرلند قرار دارد که دریای ایرلند این دو را از هم جدا کرده‌است. از تاریخ و ادبیات گرفته تا موسیقی و تجارت، ایرلند سرشار از دیدنی ها است. به همین دلیل، ما 10 مکان جذاب این کشور اروپایی که به «جزیره زمرد» لقب گرفته را برایتان انتخاب و معرفی کرده ایم.

1.کافه دیوی بایرنز پاپ

این کافه در خیابان داک دوبلین قرار دارد و بیشتر پاتوق دوستداران رمان و داستان است. دلیل اصلی شهرت آن نیز به این دلیل است که یکی از نویسنده های مشهور ایرلندی به نام جیمز جویس، در شاهکار خود به نام «اودیسه» از این کافه زیاد یاد کرده است و شخصت داستان او اصولا به پاپ می رفته و در آن ساندویچ پنیر میل می کرده است.

جاذبه های گردشگری ایرلند
2.تئاتر آبِی

در این تئاتر، آثار و نمایشنامه هایی از ويليام‌ باتلر ييتز (شاعر ايرلندى)، جان میلینگتون سینج، ساموئل بکت اجرا شده است. شاید بتوان گفت این تئاتر در واقع گنجینه ارزشمندی از ادبیات ایرلند است.

جاذبه های گردشگری ایرلند

3.دانشکده ترینیتی

این کالج در قرن 16 میلادی توسط ملکه الیزابت اول تاسیس شده است و در ساحل غربی رودخانه لیفی در مرکز دوبلین قرار دارد. شهرت این دانشکده برای فارغ التحصیلانی همچون جاناتان سوئیف، اسکار وایلد و ساموئل بکت است. در حال حاضر، در این کالج کتاب های ارزشمندی همچون دست نوشته های تاریخی باقی مانده از قرون وسطی نگهداری می شود.
جاذبه های گردشگری ایرلند

4.نیوگارانج

آرامگاه باستانی نیوگارانج در روستای میث در فاصله 30 مایلی از شمال غربی دوبلین واقع شده است. سازه باریکی ساخته شده از سنگ که بیننده را به حدود 4000 سال پیش از میلاد مسیح بر می گرداند. قدمت این آرامگاه هزاران سال پیش از آثار باستانی دوران نوسنگی انگلیس به نام استون هنج است. هنگامی که خورشید بر درب ورودی این مقبره می تابد، می توان اتاقک های داخلی آن را دید.

جاذبه های گردشگری ایرلند

5.قلعه بلارنی

برای دیدن این مکان توریستی، گردشگران باید حدود 5 مایل از کروک سیتی سفر کنند تا بتوانند سنگ افسانه ای بلارنی را ببوسند که گفته می شود بخشی از دیوار ندبه اورشلیم است. اما پیش از طی کردن این مسافت طولانی و تحمل خستگی آن، باید بدانید اگر دوست دارید از نزدیک این سنگ را لمس کنید باید به پشت بخوابید و درون دیواره ای وارد بشوید و متصدی آنجا باید حتما پاهای شما را بگیرد تا به پایین پرت نشوید. ببینید اگر ارزش دارد، بروید.

جاذبه های گردشگری ایرلند

6.جزایر آران

یک قایق کوچک از سمت روساویل یا دوبلین شما را سوار می کند و به این جزایر که در ساحل آتلانتیک قرار دارند، می رساند. در این منطقه مردم همچنان به زبان ایرلندی صحبت می کنند. کوچک ترین جزیره – اینیشی‌یر –  همچون گنجینه زمان دار ایرلند باستان با سنگ ها و زمین های چهل تکه است. هتل اینیشی‌یر برای برگزاری جشن ها و موسیقی ایرلندی شهرت بسیاری دارد.

جاذبه های گردشگری ایرلند

7.صخره های موهِر

در ارتفاع 213 متری از اقیانوس آتلانتیک، صخره های ماسه‌سنگی و سنگی در نزدیکی روستای لیسکانور قرار دارد، به گونه ای است که احساس می کنید روی برج دنیا ایستاده اید. این مکان یک مرکز گردشگری دارد و در روزهایی که آسمان صاف و آفتابی است می توانید از این بلندی ها، جزایر آران را نیز ببینید.

جاذبه های گردشگری ایرلند

8.اِسکلینگ میکائیل

صخره ای حدود 213 متری که از دل دریا سربرآورده است در واقع جزیره ای در اقیانوس آتلانتیک است. برای رفتن به این جزیره باید با قایق از جزیره والنتیا حدود یک ساعت دریانوردی کنید. البته پس از پیاده شدن نیز کار شما تمام نمی شود: می توانید با بالا رفتن حدود 650 پله کوچک، کلیسای مسیحی باقی مانده از قرن 7 میلادی را مشاهده کنید.

جاذبه های گردشگری ایرلند

9.کوه های ماتورک

گالوی، سال ها مرکز تجمع راننده های موتورسیکلت و دوچرخه از سراسر جهان بود. گردشگران می توانند هنگام  صعود کوه های ماتورک از دریاچه ها و باتلاق های بکر و دست نخورده نیز دیدن کنند.

جاذبه های گردشگری ایرلند

10.پارک ملی گلنویاگ

در شمال گالوی، یک پارک ملی دور از دسترس وجود دارد که زیستگاه گوزن های قرمز و باز است و پیاده روی و کوهنوردی در آن بسیار لذت بخش است. گردشگران می توانند از طبیعت زیبا و هوای عالی لذت ببرند.

از جاذبه های زیبای شهر ایرلند لذت ببرید

منبع: برترین ها

مطالب مشابه