جهانگردی

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

سفر به زوریخ در سوئیس

زوریخ بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور سوییس و مرکز کانتون زوریخ می‌باشد. این شهر در شمال مرکزی سوییس، در دامنهٔ کوه‌های آلپ جای گرفته‌است. زوریخ، مهمترین قطب اقتصادی سوییس به شمار رفته و گاه از آن به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور یاد می‌شود؛ حالﺁنکه پایتخت سیاسی سوییس، شهر برن است. زوریخ شهری با بهترین کیفیت زندگی در جهان شناخته می‌شود. این شهردر تاریخ ۲۸ شهریور سال ۱۳۹۴ بعنوان گرانقیمت‌ترین شهر جهان شناخته شد.

زوریخ غیر از بانک‌های بزرگ و مراکز تجاری مشهور، چیزهای زیادی برای عرضه به گردشگران دارد. تاریخی پرفراز و نشیب و طبیعتی سحرانگیز، زیر چهره‌ی ثروتمند این شهر دیدنی وجود دارد. زوریخ تقریبا همیشه در فهرست ده شهر گران دنیا قرار دارد و در سال ۲۰۱۷ به عنوان گران‌ترین شهر اروپا انتخاب شده است. بنابراین تعجبی ندارد که سفر به این شهر، سفری گران است که هر کسی از پس آن بر نمی‌آید.

برای اینکه در طول زندگی خود حداقل یک بار برای سفر به زوریخ برنامه‌ریزی کنید، دلایل زیادی وجود دارد. در ادامه با چند دلیل برای سفر به زوریخ آشنا می‌شویم.

دریاچه‌ی زوریخ

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

در دریاچه‌ی زوریخ می‌توانید آب‌تنی کنید. قایق‌های پدالی برای کرایه‌کردن در مناطق ساحلی وجود دارد. اگر نمی‌خواهید شنا و قایق‌سواری کننید، در سواحل دریاچه استراحت کنید و از طبیعت بکر لذت ببرید. در اطراف دریاچه، کافه‌ها و رستوران‌های زیادی وجود دارد که در آنها می‌توانید حین غذا خوردن از چشم‌اندازهای زیبای طبیعی لذت ببرید.

شهر قدیم زوریخ

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

منطقه‌ی Altstadt یا بخش قدیمی شهر، بدون شک، زیباترین قسمت زوریخ است. این منطقه به دو بخش اطراف رودخانه تقسیم شده است. خیابان‌های پرپیچ‌و‌خم این منطقه با خانه‌های قدیمی از دوران قرون وسطی، احاطه شده است. کافه‌های عالی، رستوران‌ها و فروشگاه‌های متعدد در این منطقه وجود دارد. با کمک تورهای گشت و گذار در شهر قدیم زوریخ، می‌توانید از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی شهر مثل کلیسای سنت پیتر دیدن کنید.

غذای لذیذ و رستوران‌های عالی

در این شهر زیبا، رستوران‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد که در آنها می‌توانید بهترین غذاهای سنتی سوئیس را امتحان کنید. علاوه بر این، رستوران‌های بین‌المللی زیادی هم در زوریخ وجود دارد تا پاسخگوی سلایق مختلف و تنوع قومی موجود در این شهر باشد.

خرید به‌یادماندنی

زوریخ تقریبا همیشه در فهرست ده شهر گران دنیا قرار دارد و در سال ۲۰۱۷ به عنوان گران‌ترین شهر اروپا انتخاب شده است.

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری زوریخ، مرکز خرید Bahnhofstrasse، یکی از مشهورترین مراکز خرید دنیا است. در این مجموعه‌ی تجاری، برترین برندهای دنیا نمایندگی دارند. حتی اگر قصد خرید ندارید و نمی‌توانید برای پوشاک و محصولات برند هزینه کنید، گشت و گذار در این مجموعه و تماشای فروشگاه‌ها و ویترین‌ها را از دست ندهید. غیر از این مرکز خرید، در سراسر شهر، بوتیک‌های کوچک و بزرگ زیادی برای خرید وجود دارد. گالری فروش اشیای آنتیک و بازارچه‌های سنتی، بخش دیگری از مراکز خرید شهر را تشکیل می‌دهند.

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

بازدید از موزه‌های متعدد

در زوریخ بیش از ۵۰ موزه وجود دارد. برای اینکه با فرهنگ و تاریخ سوئیس آشنا شوید، از موزه‌ی ملی سوئیس دیدن کنید. درباره‌ی تاریخچه‌ی پول در یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا، یاد بگیرید و زمین‌لرزه را زیر پایتان در یک شبیه‌ساز زلزله تجربه کنید. تعدادی از بهترین موزه‌های سوئیس در این شهر قرار دارند؛ موزه‌هایی با موضوعات متنوع که می‌توانید با توجه به سلیقه‌ی خود آنها را برای بازدید انتخاب کنید.

مقصدی عالی برای گشت و گذار در سوئیس

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

زوریخ یک مقصد عالی برای گشت و گذار در نواحی مرکزی سوئیس است. از این شهر می‌توانید سفرهای کوتاه و یک روزه به نواحی اطراف شهر برنامه‌ریزی کنید. آبشار راین، بزرگترین آبشار اروپا، شهر تاریخی و زیبای لوسرن و کوه Mount Titlis همگی در فاصله‌ای نزدیک از زوریخ قرار دارند و در سفر به این شهر برای بازدید از آنها می‌توانید برنامه‌ریزی کنید.

منطقه‌ی (Zurich West)

این منطقه در غرب شهر زوریخ واقع شده است و هر کسی با هر سلیقه‌ای چیزی برای دوست داشتن و لذت بردن در آن پیدا می‌کند. این بخش در زمان‌های گذشته، یک منطقه‌ی صنعتی بوده که امروزه تغییر کاربری داده و به منطقه‌ی جدیدی تبدیل شده است. کارخانه‌های قدیمی به مرکز خرید تبدیل شده‌اند، ساختمان‌های قدیمی اکنون کافه و رستوران هستند و پل‌های روی خطوط آهن، خیابان‌هایی شلوغ و پرزرق و برق و مرکز خرید هستند.

رژه‌‌ی سالانه‌ی خیابانی Street Parade

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

زوریخ در زمینه‌ی بانک‌داری شهرت جهانی دارد و پایتخت تجاری سوئیس است. به همین دلیل شاید بسیاری از افراد فکر کنند که زوریخ، شهری یکنواخت و خسته‌کننده است. اما این طور نیست و این فستیوال سالانه‌ی مفرح، اثباتی برای این ادعا است. این رژه‌ در مسیری ۲/۴ کیلومتری حوالی دریاچه‌ی زوریخ برگزار می‌شود. این رژه‌ یکی از مهم‌ترین و بزرگترین رویدادهای این کشور است؛ فستیوالی سرشار از موسیقی و رنگ و هیجان.

طبیعت مسحورکننده

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

گاهی جاذبه‌های شهری و دیدنی‌های تاریخی و فرهنگی بیشتر وقت ما را در طول سفر به خود اختصاص می‌دهند و در چنین شرایطی به آرامش و زیبایی طبیعت، احساس نیاز می‌کنیم. این شهر از آنجایی که با تپه‌ها و کوه‌ها و طبیعتی فوق‌العاده احاطه شده، فرصت‌هایی عالی برای گشت و گذار در طبیعت دارد. برای اینکه ساعاتی را در دل طبیعت بگذرانید می‌توانید از مسیرهای پیاده‌روی مشهور و زیبای زوریخ، پیاده‌گردی در دل طبیعت را تجربه کنید یا از کوه‌ها و تپه‌های زیبا بالا بروید. بر فراز کوه Uetliberg که نزدیک‌ترین کوه به شهر است، می‌توانید چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای از شهر، دریاچه‌ی زوریخ و کوهستان آلپ را تماشا کنید. اگر پیاده‌گردی در طبیعت را دوست ندارید، پارک‌های زیادی در شهر وجود دارد که در آنها می‌توانید گوشه‌ای از طبیعت سرسبز زوریخ را تجربه کنید.

تنوع اقامتگاه‌های توریستی

در زوریخ اقامتگاه‌های متنوعی وجود دارد که با توجه به بودجه‌ی خود می‌توانید هر کدام را که خواستید انتخاب کنید؛ از هتل‌های لوکس و مجلل که ظاهری شبیه کاخ دارند گرفته تا بوتیک‌ هتل‌های کوچک که خانوادگی اداره می‌شوند. البته اقامتگاه ارزان، به ندرت در زوریخ پیدا می‌شود اما اگر بگردید می‌توانید جای مناسبی برای ماندن پیدا کنید.

تفریحات شبانه‌ی پرهیجان

دلایلی که باعث سفر شما به زوریخ می شود

زوریخ شهری پرشور و هیجان است. بسیاری از شهرهای دنیا با غروب آفتاب، رو به خاموشی می‌روند اما در زوریخ، شور و هیجان تا پاسی از شب ادامه دارد. رویدادها و کنسرت‌های موسیقی یکی از تفریحات شبانه‌ی جذاب برای جوانان است. در کافه‌های دنج و آرام می‌توانید نوشیدنی بخورید و در خیابان‌های شلوغ تا دیروقت بگردید و لذت ببرید.

منبع: کجارو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا